» اخبار واطلاعیه » فعالیت مدیریت استان در سال 98

     

 

 

 
نتایج وام 98

 

برای دیدن نتایج وام 98 کلیک نمایید

 


طرح یاری
طرح یاری

 

توضیحات طرح یاری

گرامیداشت روز زن و تقدیر از همکاران -  بهمن  98

 

روز زن 2

 

رروز زن

                                      برگزاری دوره های انگیزشی و اخلاقی توسط همکاران ( سرکار خانم محمدی )

دوره 5شنبه ها

  جناب آقای محمد باقری نژاد

نکات انگیزشی

                             اقدامات  انجام  شده  به مناسبت دهه فجر 98 مدیریت بازنشستگی استان

 

 

 

 

جلسه کارگروه مدیریت

 

  گردهمائی «حجاب و عفاف» کارکنان صندوق بازنشستگی استان به همراه  اعضای خانواده

                                                       گردهمای     گزارش گردهمایی آموزشی مشترک همکاران و خانواده آنان                                                                                                                        

احتراما ضمن آرزوی سلامت و توفیقات روزافزون ، همانگونه که استحضار دارند خانواده /جامعه ما در معرض طوفان آسیب های اجتماعی قرار گرفته است. آسیب های نوپدید بعلت استفاده نادرست از ماهواره ، اینترنت ، فضای مجازی .علاوه بر شهرها و خیابانها و اماکن عمومی به درون خانه ها/خانواده نفوذ کرده و بدلیل عدم آمادگی و غفلت از آموزش مهارتهای مورد نیاز در این جنگ فراگیر، باعث تزلزل ارزشهای اصیل فرهنگی و دینی جامعه ما شده است.
بدون شک در این مبارزه قویترها پیروز میشوند و ضعیفترها مجبور به عقب نشینی ، شکست ذلت بار و فروپاشی خواهند شد.
به هوش باشیم !
زیرا که مدتهاست این نبرد پیچیده در میدان مبارزه با نفس یا جهاد اکبر آغاز شده و با شدت ادامه دارد .
پیروزی در این جنگ بزرگ،منوط به شناخت دقیق ابزار شیاطین (اعم از سخت افزار/نرم افزار)است آنگاه لازم است با کسب مهارت ها و توانمندیهای مادی و معنوی و نهایتا استفاده عالمانه و هنرمندانه از امکانات سخت و نرم، هر چه بیشتر قوی شویم!
با عنایت به نقش مهم و متقابل اعضای خانواده کارکنان در حفظ سلامت روحی و نیز افزایش نشاط ، انگیزه و کارائی کارکنان ، موضوع آموزشهای هدفمند برای کارکنان و خانواده آنان (توام با معرفی الگوهای پرجاذبه ) بیش از پیش ضروری میباشد.
لذا در ایام فاطمیه و لزوم تلاش مضاعف برای رسیدن به اهداف الهی حضرت زهرا(س) ، اولین گردهمایی خانواده کارکنان مدیریت بازنشستگی کشوری استان با حضور همه کارکنان ،همسر و فرزندان بشرح ذیل برگزارشد:
جلسه سخنرانی و ارائه مشاوره با موضوع
«نقش حجاب و عفاف در تحکیم خانواده »از ساعت 12 ظهر با قرائت آیاتی چند از کلام ا مجید آغاز و با سخنرانی و مشاوه تا ساعت 13 روز پنجشنبه مورخ 1398/11/30 ادامه یافت.
1-بیانات جناب آقای حجت الاسلام وحدانی نیا معاون محترم امور اجتماعی دادگستری استان :
توضیحاتی در خصوص حقوق و تکالیف حاکمیت و مردم ،تبیین تفاوت های حجاب (امر بیرونی/ظاهری) و عفاف(امر درونی/باطنی) ،رد توجیهات برخی افراد در تنزل جایگاه حجاب در جامعه،اهمیت مصونیت خانواده از نگاههای آلوده ،ذکر مصادیق از دلایل بی ثباتی خانواده ،
2-مشاوره و پاسخ به سوالات
( طرح دیدگاهها ، پیشنهادات، نقدها،) و توصیه به تشکیل جلسه آموزشی سواد مجازی /رسانه
*خانواده ها از موضوع حجاب و عفاف استقبال کردند،علیهذا برخی خانمها از تمرکز مباحث بر حجاب ظاهر انتقاد کرده و بر لزوم رعایت جدی تر شئونات اخلاقی توسط آقایان درجامعه تاکید داشتند(برای ایجاد امنیت روانی در جامعه ، همه باید مسئولیت پذیر باشند)
3-مدیر بازنشستگی کشوری استان
از حضور و بیانات مفید جناب آقای وحدانی نیا تشکر و قدردانی کردند.وی بابیان اینکه موفقیت اداره ما مدیون همراهی و همدلی و درک متقابل کارکنان و خانواده محترم آنان بوده مراتب سپاس خود را از نقش ارزشمند خانواده ها در پشتیبانی روحی کارمندان صندوق اعلام کرده و از جلسات آموزشی متمرکز بر تقویت معنوی و قدرت بازدارندگی در مقابل آسیبهای اجتماعی(مهارتهای زندگی ، سواد رسانه ، سواد مجازی ) استقبال کردند.
4- امضاء فهرست توسط شرکت کنندگان در جلسه ، تکمیل فرم نظر سنجی ، پذیرائی (کیک وشیر)

 

                 کمک به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان - دیماه 98

 


سیل سیستان 2
سیل سیستان 1

 

     دیدار مدیر، کارشناس هزینه و اعضاء محترم کانون های بازنشستگی  با نماینده محترم استان  در خصوص بیان مشکلات بازنشستگان گرامی- دیماه 98

 

دیدار با نماینده

 

 

جناب آقای جعفری

مدیر محترم امور استانها

سلام علیکم

03/11/1398

611/د/25009

ندارد

 
          احتراما خلاصه گزارش جلسه مورخ 09/10/1398 ملاقات این مدیریت واعضای محترم هیات مدیره کانونهای بازنشستگان استان با حجت الاسلام جناب آقای عبادی نماینده مردم عزیز بیرجند در مجلس شورای اسلامی را به استحضار میرساند.

جلسه ملاقات از ساعت 11 آغاز ودر ساعت 45/11 با موفقیت به پایان رسید

در این ملاقات پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، بدوا مدیر بازنشستگی کشوری استان حضار را معرفی وبا اشاره به جایگاه صندوق در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و..... از نقش سازنده و مثبت جناب آقای عبادی در پیگیری امور مردم شهرستان/استان و بویژه پیگیری رفع دغدغه های بازنشستگان عزیز در حوزه های معیشت ،سلامت و کرامت تقدیر و تشکر کرد.

همچنین تقاضا کردند مساعدت مضاعفی از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای تامین کامل اعتبار همترازی حقوق بازنشستگان ، جبران آسیب های ناشی از تورم و کمک به شکل گیری بیمه تکمیلی فراگیرتر انجام شود.

سپس مدیران محترم کانونهای بازنشستگان استان ضمن بیان دیدگاهها و تقاضاهای خود، وضعیت سخت و دشوار معیشت و سلامت بازنشستگان را تشریح کردند و با طرح سوالات ذیل خواستار نقش آفرینی بیشتر مجلس در نظارت بر انجام تعهدات دولت در برنامه ششم شدند.

-چرا پس از گذشت چند سال از اجرای برنامه ششم ،قوانین مربوط به بازنشستگان بر زمین مانده است؟

-چرا همچنان شاهد تبعیض حقوق بازنشستگان قدیم و جدید هستیم ؟

-چرا اعتبارات همسان سازی تامین نمیشود ؟

-چرا از بازنشستگان در مقابل بیماریهای سخت حمایت کافی نمیشود؟

سپس جناب آقای عبادی نماینده محترم شهر بیرجند ،ضمن خوش آمد گویی به حضار و تبریک حماسه 9 دی روز بیعت امام و امت به فرآیند قانون گذاری و نظارت بر اجرای صحیح قوانین  اشاره و تاکید کردند هم اکنون نیز قوانین مهم و بسیار خوبی داریم لذا بسیاری از گره ها میتواند با همین قوانین و اختیارات بشرط عزم جدی دولت و مسئولان اجرائی باز شود.

ایشان با اشاره به نطق های خود در حمایت از جامعه بازنشستگان عزیز تاکید کردند رفع دغدغه های بازنشستگاان برای مجلس شورای اسلامی اولویت داردو تلاشها ادامه خواهد یافت هرچند که محدودیت منابع دولت باعث شده همترازی حقوق بازنشستگان بطور کامل اجراء نشود

 

 

 

 

05/10/1398

553/د/25009

دارد

 
 

 

 

سرکار خانم قاسم زاده

مدیرکل محترم برنامه ریزی ،نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان جنوبی

موضوع:تاخیر در واریز کسورات حقوق ماهانه بازنشستگان

سلام علیکم

       احتراما دربازگشت به نامه شماره 64315 مورخ 04/10/1398 ، صحت مطالب مندرج در نامه مورخ 27/09/1398 کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در خصوص تبعات تاخیر در واریز کسور حقوق ماهانه  بازنشستگان مورد تایید میباشد.

مقدمه

همانگونه که استحضار دارند حساب  منابع و مصارف صندوق بازنشستگی کشوری متمرکز میباشد.

منابع اختصاصی صندوق (حق بیمه بازنشستگی کارکنان دولت  و سود حاصل از سرمایه گذاریها ) فقط  30% اعتبار لازم برای پرداخت حقوق ماهانه بازنشستگان را تامین نماید لذا 70% اعتبار حقوق بازنشستگان بر اساس قانون بودجه کل کشور توسط دولت تامین میشود.

توضیحات

مدت زمانی است که  کل اعتبار حقوق ماهانه بازنشستگان محترم در زمان مقرر تخصیص نمی یابد که در نتیجه شرایط ذیل بوجود آمده است

1- واریز خالص حقوق ماهانه بازنشستگان در موعد مقرر (اولویت اولشامل 80% کل اعتبار حقوق ماهانه در استان ما )

2-واریز کسورات حقوق بازنشستگان شامل اقساط ،بدهی ها ...  با تاخیر (اولویت دوم شامل 20% اعتبار حقوق ماهانه استان ما )

تاخیر در واریز کسورات و متعاقب آن تماس /پیامک بانکها و موسسات مالی و فروشگاهها .... شخصیت افراد را مخدوش و موجب  استرس ، ناراحتی و نارضایتی  بازنشستگان عزیز میشود

نتیجه اینکه

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و همچنین خزانه داریکل کشور همواره تعامل و همکاری بسیار خوبی در تامین اعتبارات حقوق بازنشستگان عزیز داشته اند از همه آن عزیزان سپاسگزاریم.علیهذا با توجه به اینکه جامعه هدف (بازنشستگان محترم) علاوه بر آنکه بعنوان بزرگان جامعه ما ، بر گردن همه ما حق دارند ضمنا جزو اقشار آسیب پذیر جامعه نیز محسوب میشوند لذا تامین کامل و بموقع حقوق ماهانه آنان در این شرایط سخت اقتصادی میبایست مورد عنایت خاص باشد .

لذا خواهشمند است دستور فرمایند دغدغه ها و ناراحتی بازنشستگان محترم استان به مراجع مربوط (ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) منعکس ، تا اقدامات موثر برای تخصیص کامل و بموقع اعتبارات حقوق ماهانه آنان بعمل آید.

*نامه محرمانه شماره 571مورخ 3/10/98 این مدیریت به ستاد صندوق در خصوص تبعات تاخیر در واریز کسورات پیوست میباشد

 

 کسب رتبه برتر مدیر محترم استان در سطح کشور

رتبه نخست مدیر استان

 

دیدار با رئیس و کارشناسان  محترم شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در خصوص تسریع در خدمات رسانی بهتر به بازنشستگان گرامی - آذر 98

 

جلسه با آتیه سازان

 

 

صورتجلسه آتیسازان

 

برگزاری کارگروه توسعه مدیریت با حضور نمایندگان محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداری خراسان جنوبی- آذر 98

 

کار گروه توسعه مدیریت

صورت جلسه کار گروه توسعه مدیریت

 

 

دیدار اعضاء  محترم هیئت مدیره کانون های بازنشستگی  در محل مدیریت صندوق بازنشستگی استان  با حضور رئیس محترم شرکت بیمه آتیه سازان حافظ- آذر 98

جلسه هیات مدیره کانون ها و آتیه سازان حافظ

 

صورت جلسه هیئت مدیره با آتیه

 

 

 

گزارش وضعیت 1

 


 

گزارش تورر

 

 

                                  ورود گروه گردشگری پیشکسوتان استان کرمان به استان خراسان جنوبی

در راستای ایفای نقش اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری و ترویج تورهای سیاحتی بازنشستگان،گروه 25 نفره پیشکسوتان استان کرمان در قالب تورهای سیاحتی بازنشستگان به استان های همجوار ، در مورخ 1398/08/14 وارد شهرستان بیرجند شده و از سوی مدیر بازنشستگی استان و رئیس هتل ایرانگردی و جهانگردی بیرجند مورد استقبال قرار گرفتند. این گروه که با قطار از کرمان به زاهدان و سپس با اتوبوس مسیر زاهدان به بیرجند را طی کردند در مدت سه روز اقامت در شهرهای بیرجند و طبس ، ضمن بازدید از آثار و ابنیه و مکان های دیدنی شهر با تاریخ،فرهنگ و هنر استان آشنا خواهند شد.

تور 1

 

                                      اولین شب شعر مشترک فرهیختگان استان کرمان و خراسان جنوبی در کانون هنرمندان بیرجند

در راستای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به بازنشستگان محترم و تبادلات فرهنگی بین استان های همجوار، اولین شب شعر مشترک فرهیختگان استان های کرمان و خراسان جنوبی  با حضور جناب آقای حسینی معاون محترم استاندار، جناب آقای واقعی مدیر کل محترم آموزش و پرورش و جناب آقای خادمی مدیر محترم صندوق بازنشستگی استان ونیز جمع کثیری از شعرا، نویسندگان و هنرمندان شهر در کانون هنرمندان بیرجند برگزار گردید. در این جلسه که از ساعت 20 شروع و تا ساعت 30/20 مورخ 15/8/98 ادامه یافت تعدادی از فرهیختگان شهرهای کرمان و بیرجند آثار و اشعار خود را در فضایی مملو از صمیمیت محبت  ارائه کردند و در ادامه مدعوین محترم شاهد نواخته شدن صدای موسیقی محلی استان در فضای کانون شدند.در پایان کتاب شعر خوبان بعنوان هدیه ای از طرف شعرا و نویسندگان استان کرمان به مسئولان و اساتید محترم استان خراسان جنوبی اهداء شد

تور1-1

 

تور1-2

تور 1-3


تور 1-7
تور 1-6


تور1-9
تور 1-9

 

گزارش فعالیتهای انجام شده در خصوص گرامیداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان

 

-تجلیل از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

به مناسبت روز بازنشسته ،پزشک و پرستار در مراسم با شکوهی که در تاریخ 6/6/98  در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با حضور مدیر صندوق بازنشستگی کشوری ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونین دانشگاه  برگزار گردید از بازنشستگان محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تجلیل شد.

در این مراسم آقای خادمی مدیر صندوق بازنشستگی استان خراسان جنوبی ضمن ادای احترام به جایگاه و نقش پیشکسوتان عزیز دانشگاه در خدمت به جامعه گفت: درج روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور نقطه عطفی محسوب میشود که مردم و مسئولان کشور از نقش بی بدیل پیشکسوتان نظام اداری مطلع شده و برای رفع دغدغه های آنان بسیج شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بازنشستگان عزیز استان تقاضا کرد که با حضور موثر در سازمانهای مردم نهاد(N.G.O) نقش ارزشمند خود را در فعالیتهای اجتماعی گسترش داده و برای پیشرفت و سعادت کشور عزیزمان ایران الگوی زنده و شایسته ای برای نسل جوان جامعه باشند.

-پیاده روی و کوه پیمایی بازنشستگان کشوری استان خراسان جنوبی

به مناسبت روزبازنشسته ،ورزش و طبیعت ، برنامه پیاده روی و کوهپیمائی بازنشستگان کشوری استان خراسان جنوبی  ازساعت 17مورخ  6/6/1398 از روبروی دانشگاه آزاد بیرجند آغاز و تا آبشار چهارده ادامه یافت.

 

 

جدید 1 پیادهروی

در این برنامه آقای خادمی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان  و همچنین تشکر از فعالیتهای ورزشی پیشکسوتان استان گفت: حضور منظم ، فعال و گسترده بازنشستگان در برنامه های ورزشی خط بطلانی بر تصور افرادی است که دوره بازنشستگی را دوران رکود و بی تحرکی تعبیر مینمایند.

-تجلیل از بانوان بازنشسته منتخب حوزه کارآفرینی ،امور اجتماعی و ورزشی استان خراسان جنوبی

به مناسبت روز بازنشسته و بانوان ، طی مراسمی که در تاریخ 2/6/98 در سالن جلسات مدیریت بازنشستگی استان خراسان جنوبی برگزار گردید از بانوان بازنشسته منتخب استان تجلیل شد.

 

 جدید4 بانوان

در این مراسم جناب آقای خادمی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی ضمن تشکر از فعالیتهای اثربخش بانوان بازنشسته حاضر در جلسه ، اقدامات آنان را برای خدمت به جامعه بازنشستگان استان را همچون جهاد فی سبیل ا... دانست که دارای آثار خیر دنیوی و ثواب اخروی میباشد.

جناب آقای توکلی مدیر کانون بازنشستگان آموزش و پرورش نیز در این مراسم ضمن تشکر از برگزاری مراسمی ویژه تقدیر از بانوان بازنشسته و تحسین فعالیتهای بانوان منتخب ، از آنان به عنوان  الگوی شور و نشاط و حرکت و افتخار آفرینی جامعه بازنشستگان یاد کرد.

در پایان مراسم  به پاس زحمات و تلاشها و همکاری ویژه بانوان منتخب با صندوق بازنشستگی کشوری افراد ذیل با اهدای لوح تقدیر و هدایائی مورد تشویق قرار گرفتند.

1-سرکار خانم مشرقی مقدم    بابت فعالیتهای ارزشمند در حوزه کارآفرینی

2-سرکار خانم خوشرو   بابت همکاری ارزشمند در برگزاری مسابقات سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان

3-سرکار خانم فورکی نژاد      بابت فعالیتهای ارزشمند در امور اجتماعی

- تقدیر و تشکر از بازنشستگان منتخب حوزه رسانه به مناسبت روز  بازنشسته از نگاه رسانه

آقای خادمی مدیر صندوق بازنشستگی استان خراسان جنوبی صبح روز 4/6/98 در دفتر روزنامه آوا حضور یافت و با جناب آقای جعفرپور مقدم مدیر مسئول روزنامه آوای خراسان جنوبی در خصوص استفاده حداکثری از ظرفیتهای رسانه برای انعکاس مسائل اصلی بازنشستگان و راهکارهای مربوطه گفتگو کرد. در پایان این دیدار به پاس نقش فعال روزنامه آوای خراسان جنوبی در پیگیری دغدغه های بازنشستگان لوح تقدیر به مدیر محترم مسئول روزنامه اهداء شد.

 جدید5 آوا

به همین مناسبت از فعالان منتخب حوزه رسانه که بیشترین همکاری در پیگیری مسائل بازنشستگان داشته اند بشرح ذیل تقدیر شد

تقدیر از فعالیتهای ارزشمند آقای گنجی مدیر ماهنامه فرهنگ خاوران با تقدیم لوح تقدیر و هدیه

جدید3 گنجی

تقدیر از فعالیتهای ارزشمند آقای مهربخش خبرنگار صدا و سیما  با تقدیم لوح تقدیر و هدیه

 

-برگزاری  نمایشگاه صنایع دستی بازنشستگان و همچنین نمایشگاه کتاب صندوق بازنشستگی کشوری

نمایشگاه صنایع دستی بازنشستگان کشوری استان خراسان جنوبی  و همچنین نمایشگاه کتاب صندوق بازنشستگی کشوری همزمان با مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان  از ساعت 9صبح مورخ 5/6/98  در سالن ایثار شهرستان بیرجند افتتاح گردید که مورد توجه و استقبال مسئولان استان و پیشکسوتان حاضر در جلسه قرار گرفت.


جدید10 نمایشگاه 98
جدید9 نمایشگاه98

 

-برگزاری مراسم چهاردهمین همایش گرامیداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان استان خراسان جنوبی

چهاردهمین گرامیداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان در سالن ایثار با حضور 300نفر از پیشکسوتان گرامی و مسئولان استانی و مدیران کل دستگاههای اجرائی  و هیات مدیره کانونها از ساعت 10صبح مورخ 5/6/98 آغاز و پس از ارائه برنامه های ذیل در ساعت 14 همانروز با موفقیت کامل به پایان رسید.

-قرائت آیاتی چند از کلام ا... و نواخت سرود جمهوری اسلامی ایران

- اجرای موسیقی ، اجرای طنز (توسط بازنشسته)

- ارائه گزارشی توسط آقای خادمی مدیر بازنشستگی استان در خصوص نقش ارزشمندبازنشستگان در جامعه و خانواده 

-شعر خوانی توسط آقای گنجی بازنشسته محترم در خصوص خدمات خانه امید

-گزارش آقای توکلی به نمایندگی از کانونهای بازنشستگان استان در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات جامعه هدف

- اجرای نمایش (توسط بازنشستگان) با موضوع میزان تاثیر پیشنهادات اتاق فکر بازنشستگان در معیشت آنان !

-بیانات دکتر قادری معاون محترم دانشگاه بیرجند در گرامیداشت مقام پیشکسوتان

-ارائه تجربیات موفق دوران بازنشستگی  همراه با  تقدیر از دکتر اسدا...زمانی پور استاد دانشگاه

- تقدیر از 37نفرمدال آوران مسابقات سومین جشنواره ورزشی استان خراسان جنوبی در همایش 5/6/98


جدید8
جدید7 جلسه

 

 

جدید6 اهدا جایزه

 

 

 

 


نفرات برتر رقابتهای استانی سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان  خراسان جنوبی -سال 1398

با تقدیم لوح تقدیر و مدال

ردیف

رشته ورزشی

نفرات اول (طلا)

نفرات دوم( نقره)

نفرات  سوم( برنز)

1

تنیس روی میزآقایان

آقای علیرضا مومن

آقای محمدرضا چمنی

آقای علی ایوبی

2

تنیس روی میزخانمها

خانم فرحناز آشوری

خانم طاهره زمانی پور

خانم سیمین بهدانی

3

تیراندازی آقایان

آقای محمدناصرسلیمانی

آقای اسماعیل اکبرپور

آقای محمدامین شمشیرگران

4

تیراندازی خانمها

خانم مریم قاسمی

0

0

5

دارت آقایان

آقای غلامرضا دلیری

آقای محمدفرنگی نوفرست

آقای سرالحق عابدی

6

دارت خانمها

خانم مهری وفائی فرد

خانم زهرا ضیاء

خانم طلعت اصغری شهری

7

دو نیمه استقامت بالای65 آقایان

آقای حسن مقیمیان

0

0

8

دو نیمه استقامت زیر65 آقایان

آقای محمدمهدی عرب

آقای حمید سبزیان

آقای مهدی شفیعی

9

دو نیمه استقامت زیر65 خانمها

خانم فاطمه آفتابی

0

0

10

شطرنج آقایان

آقای محمدرضا صبور

آقای صفرعلی  زهرایی

آقای علی اصغر براتی

11

شطرنج خانمها

خانم زهرا فورکی نژاد

خانم زهره  بقایی فرد

خانم بیبی زهرا حسنی

12

شنا قورباغه بالای 65 آقایان

آقای محسن غلامیان مقدم

0

0

13

شنا قورباغه زیر65 آقایان

آقای سیدابوالفضل سیادت

آقای احمدنادی مقدم

0

14

شنا قورباغه زیر65 خانمها

خانم فریبا شایگان

خانم ام البنین مهربان

0

15

شنا کرال سینه زیر65 آقایان

آقای علیرضا امام داد

آقای محمدرضا نادی مقدم

0

16

شنا کرال سینه زیر65 خانمها

خانم سیده معصومه خوشرو

خانم صدیقه هاتف فرد

خانم حلیمه خاتون شمشادی نژاد

 

جمعا     37نفر

16نفر

12نفر

9نفر

-ثبت نام اینترنتی برای شرکت در رقابتهای ورزشی بازنشستگان  از 27/11/98 لغایت 15/01/98 انجام شد.

-جشنواره ورزشی بازنشستگان استان خراسان جنوبی  از اردیبهشت لغایت تیر98 در بیرجند برگزار گردید

-نفرات اول مسابقات استانی(16نفربعلاوه سرپرست تیم ) برای حضور در جشنواره کشوری در تهران ( از 27/8/لغایت 29/8/98) اعزام خواهند شد.

-سرپرست گروه اعزامی به جشنواره ملی جناب آقای محمود عرفی رئیس محترم هیات ورزشهای همگانی بیرجند (تقدیرنامه)

متن سخنان جناب آقای خادمی در مراسم گرامیداشت روزخانواده وتکریم بازنشستگان 1398

حمد و سپاس و ثنا و ستایش به درگاه با عظمت خداوند متعال

درود و سلام ما بر انبیاء و فرستادگان الهی و ائمه طاهرین

درود و سلام ما بر شهداء و امام شهداء وایثارگران بزرگوار

درود سلام ما بر ملت بزرگ ایران وبویژه مردم عزیز و خونگرم استان خراسان جنوبی 

و درود و سلام خاص بر جامعه ارزشمند بازنشستگان کشوری گنجینه های اندیشه و خرد بویژه 086/15 بازنشسته عزیزاستان

  سلام بر پیشکسوتان ارجمند آموزش وپرورش و دانشگاهها اعم از معلمان دبیران اساتید

سلام بر پیشکسوتان دانشگاههای علوم پزشکی  پزشکان، پرستاران، بهیاران ،راننده های اورژانس

سلام بر  پیشکسوتان جهاد کشاورزی ،استانداری، راه وشهرسازی ،دادگستری،بهزیستی،مخابرات ،حفاظت محیط زیست ،...

همانگونه که مستحضرید روز25ذی الحجه (5 شهریور ماه سال1398 ) باتصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بعنوان روزخانواده وتکریم بازنشستگان نامگذاری شده است .

همه ساله درچنین روزی دستگاههای اجرائی ضمن  برگزاری مراسمی با اهداء گل،تقدیم لوح تقدیر،دیدارحضوری،عیادت از پیشکسوتان  ،تماس تلفنی ،پیام تبریک،..... خدمات ارزنده پیشکسوتان دستگاه خود را ارج نهاده وبه شخصیت آنان  ادای احترام مینمایند.

هدف ازنامگذاری :

1- بزرگداشت مقام ومنزلت بازنشستگان درخانواده وجامعه2-معرفی وتقدیر از بازنشستگان برجسته ونمونه 3-شناسائی ومعرفی نخبگان بازنشسته به مراجع علمی و تخصصی4-فراهم ساختن ایجاد تشکل ها ی تخصصی بمنظور انتقال دانش و تجربه آنان به نسل آینده   5-تقویت روحیه و افزایش انگیزه وترغیب بازنشستگان به توسعه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی ...حضورموثردرجامعه

معیشت ،سلامت و منزلت سه دغدغه اصلی بازنشستگان بشمار میرود .

در طی چند دهه گذشته جامعه بازنشستگان کشوری با مسائل وچالشهای  مختلفی روبرو بوده است اما با حضور پرشور و پیگیریهای مداوم و خستگی ناپذیر  کانونهای بازنشستگان برخی مسائل متناسب با ظرفیتهای کشور حل شده و تلاش و کوشش برای حل برخی دیگر همچنان ادامه دارد.

تمرکز پیگیریهای صندوق بازنشستگی کشوری  به  استقرار سیستم  پرداخت حقوق بازنشستگی عادلانه و رفع تبعیض موضوع ماده 30قانون برنامه ششم توسعه معطوف است که خود مستلزم اصلاحات پارامتریک و بنیادین در قوانین ومقررات حاکم بر نظام استخدامی و بازنشستگی کشور از سوی مجلس شورای اسلامی است.

علیهذا پیگیریها و اقدامات اثر گذار صندوق و کانونهای بازنشستگان آثار مثبت خود را در تامین حداقل های اعتبار همسان سازی حقوق  بازنشستگان کشوری از جمله تامین 250/3میلیارد تومان اعتبار همسان سازی سال 1398 برجای گذاشت  وامیدها را برای دستیابی به تمام حقوق قانونی بازنشستگان بیشتر و بیشتر کرد.

در حوزه سلامت قرارداد98-99 بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان از اول شهریور ماه سالجاری منعقد شده است

امیدوارم همه بازنشستگان عزیز با کنترل دقیق افراد تحت تکفل خود از طریق سایت اینترنتی صندوق بازنشستگی از امکان اصلاح واعمال تغییرات لازم حداکثر 15/09/1398 نزد شعب و نمایندگیهای شرکت آتیه سازان حافظ استفاده نمایند.

تورهای سیاحتی وزیارتی ،تسهیلات وام ،جشنواره های ورزشی استانی و ملی ، بیمه عمر و حوادث کارکنان شاغل و بازنشسته ، ارائه برخی خدمات از طریق  دفاتر پیشخوان ،اقدامات فرهنگی اجتماعی ورزشی بازنشستگان در خانه امید ..... از سایر اقداماتی میباشد که صندوق بازنشستگی کشوری به جامعه هدف خود ارائه مینماید. والسلام علیکم ورحمه ا...ملاقات جناب آقای خادمی مدیر  محترم بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی و اعضای  محترم هیات مدیره کانونهای بازنشستگان استان با حجت الاسلام جناب آقای عبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان-تیر 98

IMG_2486

 

جلسه ملاقات مدیر بازنشستگی کشوری استان وهیات مدیره کانونهای بازنشستگان استان خراسان جنوبی با حجت الاسلام جناب آقای عبادی روز یکشنبه مورخ 98/04/23 راس ساعت 10 صبح با حضور مدعوین محترم در دفتر نماینده محترم ولی فقیه برگزار شد.


خلاصه دیدگاه ها و نظرات حاضران:
در ابتدا پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید ، جناب آقای خادمی مدیر بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی ضمن تبریک میلاد با سعادت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و معرفی حضار محترم به تشریح جایگاه صندوق بازنشستگی کشوری در کشور پرداختند و از مواضع عالمانه و انقلابی نماینده محترم ولی فقیه در استان تشکر و قدردانی کردند.
بیانات و تاکیدات اعضای محترم هیات مدیره کانونهای بازنشستگان کشوری استان:

جامعه بازنشستگان ،جامعه ایثارگر و سختی کشیده دوران جنگ بوده که حق بزرگی گردن جامعه دارند.آنها علاوه بر فداکاری برای کشور و جامعه ،وظایف قانونی خود را نیز در دستگاههای متبوع دولتی انجام داده اند با این امید که دوران بازنشستگی را با اطمینان بیشتری سپری نمایند اما امروز به دلیل عدم اجرای همسانسازی حقوق و قوانین تبعیض آمیز و غیرعادلانه تارپود زندگی بویژه معیشت و درمان ما تحت تاثیر تورم شدید قرار گرفته است .آیا مجلس و دولت و جامعه مسئولیت خود را فراموش کرده اند؟
√ ما به مسئولیت قانونی خود در واریز بموقع حق بیمه به حساب صندوق بازنشستگی عمل کرده ایم. ما نیازمند ترحم نیستیم .دولت و مجلس میبایست به تعهدات و مسولیتهای خود برای تامین مکفی زندگی ما اقدام نمایند .
√ما امروز در شرایط بسیار سختی قرار گرفته ایم . مسئولیت تامین مخارج تحصیل فرزندان ،نگرانی برای اشتغال آنان ، تهیه جهیزیه فرزندان ،تامین مسکن و…..که در همه دنیا جزو مسئولیت دولتهاست رها شده و عملا شانه های بازنشستگان زیر بار اینهمه مسئولیت خرد شده است.واقعا تعجب آور است که وقتی سخن از تامین زندگی آبرومندانه بازنشستگان میشود عده ای میگویند اعتبار نداریم!!!
آیا وقت آن نرسیده که از تعدی و تجاوز عده ای چپاولگر متصل به مراکز زر و زور و تزویر پیشگیری شود تا عدالت نسبی در این سرزمین پر از نعمتهای خدادادی استقرار یابد ؟ تا این مردم جان برکف وانقلابی و بویژه بازنشستگان شرمنده خانواده خود نشوند.
بیانات حجت الاسلام جناب آقای عارفی رئیس محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه:

ذکر سخنی از امام هشتم (ع) دال بر :در عجبم از مردمی که پول میدهند و بنده آزاد میکنند .چرا خوبان و آزادگان را به بند نمیکشند
منظور این است که ایکاش مسئولان محترم قدر و ارزش مردم و بویژه بزرگان و بازنشستگان را میدانستند و با خدمت و برآورده کردن خواسته های به حق … دل آنان را به دست می آوردند تا برکات الهی در سایر حوزه ها برآنان نازل میشد.
بیانات حضرت حجت الاسلام عبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان جنوبی:

عرض خوش آمد به حضار و تبریک میلاد هشتمین گوهر آسمان امامت و ولایت
درخواست از نمایندگان بازنشستگان برای ارائه مکتوب مطالبات خود(مستند به قوانین و مبتنی بر عدالت ) به دستگاههای مسئول کشور اعم از مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت جمهوری اسلامی.

اعلام آمادگی کامل خودبرای انعکاس خواسته های بازنشستگان عزیز به مسئولان ذیربط در صورت ارسال رونوشت مکاتبات.

 

 

 

آمادگی مدیران کانون های بازنشستگان کشوری استان خراسان جنوبی برای حضور موثر در گردهمائی بزرگ کانون های بازنشستگان در تهران

IMG_2347

 

 

 

 

 

 

نشست هماهنگی مجمع کانونهای بازنشستگان استان خراسان در مورخ 1398/04/09 در خانه امید بازنشستگان کشوری شهرستان بیرجند برگزار گردید ونتیجه:


الف- مدیران کانونهایی که در گردهمایی بزرگ بازنشستگان مورخ 98/04/12 در تهران حضور خواهند یافت
1-آقای حمید توکلی مدیرکانون بازنشستگان آموزش و پرورش بیرجند شماره همراه 09151614132
2-آقای محمد قلی نژاد مدیرکانون بازنشستگان دانشگاه بیرجند شماره همراه 09155610242
3-آقای علی فرخ پور مدیرکانون بازنشستگان آ.پ بشرویه شماره همراه 09153353589
ب:دیدگاهها و پیشهادات مدیران محترم کانونهای بازنشستگان استان
وجه مشترک پیشنهادات کانونهای بازنشستگان استان در جلسه عبارت بود از :
1-تامین معیشت آبرومندانه با همسانسازی حقیقی حقوق بازنشستگان ،اصلاح قوانین بازنشستگی برمبنای عدالت و اصول بیمه ای ، رفع تبعیض گسترده بین بازنشستگان دستگاهها و همچنین بازنشستگان قدبم و جدید ، برقراری کمکهای غیرنقدی برای بازنشستگان و سایر خدمات حمایتی بمنظور مقابله با تورم مهارگسیخته که بویژه جامعه بازنشستگان را آماج هدف ….قرارداده .
2-حضور فعال و نقش آفرینی کانونهای بازنشستگان در تعیین اعضای هیات مدیره صندوق بازنشستگی و شرکتهای تابعه برای پیشگیری از تداوم فسادهای متوالی افراد متصل به مراکز زر و زور و تزویر و رانتهای بی پایان افراد بانفوذ
3-لزوم اقدامات حقوقی برای برگشت همه حقوق غیرقانونی و به ناحقی که از منابع بازنشستگان به یغما برده شده است
4-لزوم بازخواست وزراء و افراد سیاسی (از جمله برخی نمایندگان محترم مجلس ) که در طول سالیان طولانی معرف چپاولگران و درواقع تحمیل افراد متخلف و گوش به فرمان خود به شرکتهای تابعه صندوق بازنشستگی کشوری بوده اند
5-بیمه تکمیلی درمان و تورهای سیاحتی و زیارتی از انحصار خارج شود و با نظر ونظارت نمایندگان بازنشستگان اصلاح و ادامه یابد
6-اعمال تخفیفات لازم برای خدمات فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان در کل کشور به نحوی کارت منزلت حقیقا گواه منزلت بازنشسته باشد.

 

 

ااولین جلسه هم اندیشی توانمندی ها و همکاری های مشترک کانون های بازنشستگان کشوری با سازمان های مردم نهاد استان خراسان جنوبی

IMG_2377

 

 

 

 

 

 

اولین جلسه هم اندیشی شناخت ظرفیتها و توانمندیهای سازمانهای مردم نهاد استان با مجمع کانونهای بازنشستگان استان خراسان جنوبی ،روز یکشنبه مورخ 98/04/09 راس ساعت 11 صبح با حضور مدعوین محترم در خانه امید بازنشستگان کشوری شهرستان بیرجند آغاز شد.


دستور کار جلسه
آشنائی با ظرفیتها و توانمندیهای کانونهای بازنشستگان و سازمانهای مردم نهاد استان برای هم افزایی و همکاری مشترک در خدمت به جامعه هدف در مرکز و شهرهای مختلف استان
- تلاوت آیاتی از کلام اله مجید توسط جناب آقای علوی مدیر محترم کانون جهاد کشاورزی استان
-بیانات جناب آقای خادمی مدیر محترم بازنشستگی استان خراسان جنوبی
√تقدیر و تشکر از استانداری محترم خراسان جنوبی به دلیل دعوت از مدیران محترم سازمانهای مردم نهاد و تشکر از کانونهای بازنشستگان کشوری استان برای حضور در اولین جلسه هم اندیشی شناخت ظرفیتها و توانمندیهای سازمانهای مردم نهاد و مجمع کانونهای بازنشستگان استان
√ارائه توضیحاتی در خصوص فلسفه ایجاد و نقش بیمه های اجتماعی وهمچنین حوزه فعالیت صندوق بازنشستگی کشوری
√بیان وجوه فراوان اشتراک رسالت کانونهای بازنشستگان و سایر سمن ها ،زمینه های فعالیتها و اقدامات مشترک آنان
√دیدگاه یکی از بازنشستگان محترم مبنی براینکه بازنشسته پس از سالها خدمت وکسب دانش و تجربه و توانمندی در یک دستگاه امروز مایل است توانمندیهای خود را در اختیار جامعه قرار دهد آنها به دنبال فضایی برای ارائه خدمت هستند
-معرفی اجمالی کانونهای بازنشستگان استان توسط مدیران محترم کانونهای حاضر و آعلام آمادگی آنان برای همکاری
پیشنهاد جلسات تخصصی اعضای هیات مدیره هریک از سمن ها با هیات مدیره کانون بازنشستگان …برای شروع همکاری
-پیشنهادات جناب آقای دکتر حسینی نماینده سازمانهای مردم نهاد استان
1-فهرست خدمات کانونهای بازنشستگان استان در اختیار سمن ها قرار گیرد
2-برنامه های آموزشی و نشاط آور حیطه فعالیت سمن ها به اطلاع کانونهای بازنشستگان رسانده شود.
3-انعکاس فعالیتهای مشترک کانونها و سمن ها در سایت صندوق بازنشستگی کشوری استان خراسان جنوبی
بیانات جناب آقای دکترآذرکار
ابراز خرسندی از فعالیت تخصصی در حوزه محیط زیست و آمادگی برای همکاری فی مابین با کانونهای بازنشستگان

بیانات سرکارخانم مشرقی مقدم مدیر محترم موسسه صبح امید
مهارت آموزی با هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی علاقمندان و بویژه فرزندان بازنشستگان بزرگترین ومهمترین رسالت ماست اما نیاز به وام کم بهره داریم تا خدمات خود را گسترش دهیم

 

 

 

 

نتایج نهایی  سومین  دوره مسابقات جشنواره ورزش بازنشستگان97-98

 

 

برگزاری سومین دوره جشنواره ورزشی بازنشستگان در رشته تنیس روی میز-تیر ماه 98تنیس سال 98

 

تنیس سال 98-2

      تنیس سال 98-3

 

تنیس سال 98-4

            برگزاری سومین دوره جشنواره ورزشی بازنشستگان در رشته شنا  -خرداد 98

شنا2


شنا1

                برگزاری سومین دوره جشنواره ورزشی بازنشستگان در رشته دو میدانی  -خرداد 98

 

دو میدانی 1

 

دو میدانی 2  

     برگزاری سومین دوره جشنواره ورزشی بازنشستگان در رشته دارت -اردیبهشت 98

 


دارت 4
دارت 3
دارت 2
دارت 1

 

 

                           

 

شطرنج 1

 

برگزاری سومین دوره جشنواره ورزشی استان در رشته تیر اندازی - خرداد 98

 

تیراندازی3

 

تیراندازی1

 

تیراندازی2

 

   تبریک  روز معلم و حضور در جمع  پیشکسوتان فرهنگی استان - اردیبهشت 98

 


تبریک روز معلم  .سال 98
تبریک روز معلم سال 98


تاریخ بروزرسانی : ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷